"לדעת לנצח" – סיפורי הצלחה

י.מ. סיים טיפול בהצלחה

"הגעתי לטלי כהן אלדר בינואר 2006 עם אחותי הגדולה והובחנתי כמהמר כפייתי, דבר אשר ידעתי והכחשתי במשך שנים. 
אחרי שיחה עם טלי הבנתי שאני בבעיה ולא סתם בבעיה, אני חולה.
מכאן התחיל הטיפול: טיפול אינטנסיבי, טיפול אישי, זוגי וקבוצתי. 
ברצוני לציין שטופלתי בכמה מקומות בעבר במפגשים בודדים אך לא מצאתי את עצמי. 
טופלתי גם בעוד מקומות שנתנו בעצם טיפול נפשי וזוגי אך לא הרגשתי שזה מוביל ומקדם אותי. אציין שהלכתי לטיפול בכל המקומות הללו כדי לרצות את אשתי ולא ממש ברצינות. 
בתחילת הדרך במכון הישראלי לא לקחתי את הטיפול באופן רציני וכפי שאתם כבר מכירים אותי קשה היה לי לתת אמון.
הדרך הייתה ארוכה עם המון עליות והמון ירידות, אפילו תלולות. מעדתי פעמיים, אכזבתי את כולם, את אשתי, את חברי הקבוצה ואת מי שהאמינה בי והובילה אותי צעד אחר צעד – טלי היקרה. 
בשיחות האישיות הבנתי לעומק את חומרת המצב והתחלתי שינוי בתפיסה. התחלתי לשנות את דפוסי ההתנהגות שלי גם בבית וגם בקבוצה. לאט לאט הרגשתי שאני עובר שינוי. בקבוצה התחלתי להיפתח ולנסות לתת אמון. בבית להיות שותף בגידול הילדים להבין מה באמת חשוב וטוב לי. רכשתי זאת בכלים שקיבלתי מהקבוצה ומטלי שלא ויתרה.
בעברי לא נפתחתי, הייתי מופנם. בזמן היותי מהמר לא הייתי מודע למצבי, הכל עבר לי מעל הראש, דבר שגרם לוויכוחים בבית, לפספוס גדול בגידול ילדיי. 
לא אחת הגענו אני ואשתי למצב שבו עמדנו על סף גירושין. אני חייב להודות שבעזרת טלי אשר הובילה אותנו התחלנו לשקם את הזוגיות ולבנות את האימון מחדש, פשוט מאפס.
כמו תינוק שמתחיל את חייו, עוד צעד ועוד צעד, התקדמות עד הבשלות. עברתי דרך ארוכה בכדי לגשר על הפער, על השקרים ללא הרף, על חוסר האמון, על האכזבות בכל פעם מחדש, מכאן אני יוצא לדרך חדשה בידיעה שאני לא במסגרת, לא בקבוצה ואני בטוח שאני לא אחזור למקום שבו הייתי. הכרתי כאן אנשים במצבים שונים, אבל כמוני שעוברים תהליך, שיכולים לדבר בפתיחות, לשתף, דבר שלא היה מובן לי כלל.
בעזרת טלי ובעזרת הקבוצה יכולתי להיפתח ולומר את אשר על ליבי.
מאחל לכם בהצלחה בדרככם למי שאחל את הדרך ולמי שבעיצומה.
אני רוצה גם להודות לאשתי על האמון, על העזרה ועל התמיכה המרובה אשר נתנה לי לאורך כל הדרך. הצליחה להקים אותי כשנפלתי ודחפה אותי להמשיך ולהאמין בעצמי.
טלי היקרה, תודה רבה על שהובלת אותי יד ביד בדרך אל האושר".

נ. סיים טיפול בהצלחה

"הגעתי לטלי כהן אלדר בעקבות המלצה של פסיכולוגית שטופלתי אצלה, היא אמרה שזאת כנראה התרופה לבעיה שלי. ישבתי מולך טלי, וערכת לי אבחון שלא נגמר. הבנתי שיש לי עסק עם מטפלת יסודית ולא פראיירית בכלל. כמובן שהובחנתי כמהמר כפייתי ולרגע חשבתי 'מה היא מבינה בכלל?' הרי אתם יודעים כמוני שקודם כל יש מצב של הכחשה. ואז הגיעו הוראות ההפעלה, לא טוטו, לא לוטו, לא בורסה, לא חיש ולא גד. 
לאט לאט וביסודיות הצלחת להבהיר לי את החוקים. אין ימינה ואין שמאלה – רק ישר. הבנתי שאני הולך לעבור כאן תהליך ארוך ולא קל. כמובן שהייתי חייב לשתף את אשתי כי האישה היא חלק בלתי ניפרד מהתהליך.
אשתי לא ממש הבינה במה מדובר עד שהיגיעה למפגשים המשותפים אתך. יאמר לזכותה שמתחילת הטיפול היא תמכה בי, עודדה אותי והייתה לצדי לאורך הדרך. תודה לך אשתי.
טלי, בשיחות עם אשתי נתת לנו כלים איך להתמודד עם המצב לפני הנישואין וגם אחריו. הרווחנו גם יועצת נישואין ותודה לא-ל אנחנו מאושרים. השיחות אתך היו כמו אויר לנשימה ובכל פגישה קיבלנו עוד טיפ לחיים.
לחברי הקבוצה, חמש שנים הן זמן לא מבוטל, עברנו כברת דרך ארוכה, ניהלנו שיחות ופתרנו בעיות, אצל כולנו היו עליות וירידות, ככה זה בתהליך של גמילה, בכל שבוע תמכנו אחד בשני, לפעמים ליטפנו, לפעמים כעסנו, אבל ת מיד נשארנו חברים כי כולנו יודעים למה באנו לכאן. במשך הזמן שאני כאן נפרדנו מעוד חברים רבים מהקבוצה שעברו את התהליך בהצלחה והיום הם כבר לא כאן, אך הם בקשר ואנו יודעים שהם עדין לא מהמרים. זהו עוד דבר שגרם לי לתת אמון בדרך הטיפול, בטלי ובקבוצה. בלי התמיכה שלכם גם אני לא הייתי עומד כאן לפניכם וחיי השלווים היום ללא תהפוכות וזעזועים. בזמן הטיפול ויחד אתכם הגעתי לתובנות על החיים, מה חשוב ומה מיותר ומה גורם לי להיות מאושר, והכי חשוב שהכסף לא גדל על העצים, לא בקזינו ובטח אי אפשר לקטוף אותו. בשביל לחיות בכבוד – צריך לעבוד. 
יש לי אישה וילדים מקסימים וזה היום המאושר שלי בחיים, היום הזמן והמחשבות מוקדשים לכם, לעבודה ולמנוי בקאנטרי שעשיתי לקראת הפרישה, כי טלי אמרה שאני צריך להיות רוב הזמן בעשייה.
לטלי האחת והיחידה.
אלף מילים לא יתארו את הערכה שאני רוכש לך את מטפלת נפלאה.
למרות שהיו פה ושם ויכוחים ידעתי תמיד שאת אוזן קשבת, שיש עם מי לדבר והייתי בטוח שאת הכתובת הנכונה.
טלי לא כל אדם בוחר להתעסק במה שאת עושה, אצלך זו לא עבודה, זו שליחות, שליחות שעוזרת למשפחות להיות מאוחדות ושוב מאושרות.
אני רוצה להודות לך מקרב לב על הסבלנות, ההכוונה וההקשבה".

פנו אליי בוואטסאפ