הגנה על הכסף - לבני המשפחה

כלים עבור בני המשפחה של מהמרים בעייתיים:

● יש לך זכות להגן על עצמך מבחינה רגשית וכלכלית. אל תאשים את עצמך
בבעיית ההתמכרות להימורים של בן/בת הזוג שלך.
הדרכה נכונה יכולה לעזור לך לקבל החלטות חיוביות על עצמך ועידוד יקירכם לקבל עזרה.

● אל תלך לבד. זה יכול להפחיד בהתמודדות עם בעיית ההימורים של אדם אהוב.
לחילופין, יתכן להתבייש ולהרגיש כאילו אתה היחיד שיש לו בעיות כאלה.
על ידי הליכה לקבלת ייעוץ יגרמו לך להבין שמשפחות רבות נאבקות עם הבעיה הזאת. לחילופין, מומלץ לשקול הפניה לטיפול כדי לעזור לך וליקירך להתמודד עם הבעיה.

● הגדרת גבולות בניהול כספי. אם האדם האהוב הוא רציני לגבי קבלת עזרה עבור בעיית ההימורים שלו, זה עשוי לעזור אם תיקח את ניהול התקציב המשפחתי כדי למנוע הישנות. האחריות שלך היא להבטיח כי הכספים שלכם וכרטיסי האשראי לא ימצאו בסיכון.

● חשבו כיצד תוכלו לטפל בבקשות לכסף. מהמרים, לעיתים קרובות יודעים טוב מאד לבקש כסף, במישרין או בעקיפין הם עשויים להשתמש בתחינות, מניפולציה ואפילו באיומים ואשמות כדי לקבל כסף.

● נפילה לחובות. אחד המאפיינים המרכזיים בהימור הכפייתי הינו שלב ההגעה להימצאות בחובות אצל גורמים שונים כמו; חברים, בנקים, חברות אשראי, ועד למלווים בריבית בשוק אפור. בדרך כלל בני המשפחה "נופלים למלכודת" שהחובות הללו הם חד פעמיים ולא יחזרו שוב על עצמם. היו זהירים וערניים ושימו לב כי החובות הם דבר שחוזר על עצמו אחת לתקופה בעיקר לאחר שעזרתם ליקירכם לכסות אותם. הקדימו פנייה לקבלת ייעוץ בנושא.
 

דוא"ל: tali189@bezeqint.net
טלפון: 050-7635816
טופס צור קשר > הקליקו כאן

© כל הזכויות שמורות לטלי כהן אלדר - המכון הישראלי לגמילה מהתמכרויות | טלפון: 050-7635816 | tali189@bezeqint.net
החומר באתר זה הינו פרטי. אין להפיץ, להעתיק, לשדר או לפרסם חומר כלשהו מתוך האתר, ללא הסכמה מראש ובכתב של בעלי זכויות היוצרים.

מפסיקים
להמר
היום!
דוא"ל: tali189@bezeqint.net
טלפון: 050-9697875