השלכות עבור המשפחה

אם ליקירכם יש בעיית הימורים, הוא/היא עשויים:

 • להיות יותר ויותר הגנתיים לגבי ההימורים שלו/ה.
  ככל שבעיית ההימורים מתגברת הצורך להגן על ההימורים והצורך להשיג כסף הולך וגובר.
  לעיתים המהמר עשוי לשמור על סודיות ולהאשים אותך על הצורך שלו להמר.
  הוא רוצה שתסמוך עליו כי באחד הימים "הוא ינצח בגדול", יחזיר את החובות ויפצה אותך על כל ההפסדים שהיו עד כה.
 • להיות יותר חשאיים לגבי הכספים וכלכלת הבית.
  יקירך עשוי להראות תשוקה חדשה לשלוט בכספים של הבית, חסכונות ונכסים עשויים להעלם באופן מסתורי,
  יתכנו הלוואות או מקדמות במזומן בלתי מוסברים ואתה תראה מחסור בכסף למרות שההכנסות וההוצאות לא השתנו.
 • להיות יותר נואשים לגבי כסף כדי לממן את ההימורים.
  חשבונות כרטיס האשראי עשויים להגיע למיצוי המסגרת, תכשיטים או פריטים אחרים עשויים להעלם באופן מסתורי,
  הם עשויים לפנות לקרובי משפחה לבקש הלוואות ולבצע מהלכים עצמאיים בנושאים כספיים ללא התייעצות אתכם.

איך ניתן לסייע ליקירכם?

מהמרים כפייתיים לעיתים קרובות זקוקים לתמיכה של בני משפחותיהם וחבריהם כדי לסייע להם במאבקם עם בעיית ההימורים אך ההחלטה להפסיק להמר צריכה להיות שלהם.
אם ליקירך ישנה בעיית הימורים יתכנו רגשות סותרים רבים. מצד אחד לעיתים תנסה לחפות על האדם היקר לך ותשקיע אנרגיה בניסיון למנוע ממנו להמשיך להמר, מצד שני יתכן זעם על יקירך אשר שוב ושוב לוקח ממך כסף על מנת לשלם את חובותיו מההימורים. יתכן ותגלה כי כספים נגנבו ממך או שרכוש משפחתי נמכר או שתגלה חובות עתק על כרטיס האשראי המשותף שלכם. עליך לדעת כי יקירך סובל ממחלה ומהתמכרות קשה ביותר להימורים, אשר דומה להתמכרויות קשות אחרות כמו התמכרות לסמים, לאלכוהול, לעישון ולהתמכרויות התנהגותיות כמו התמכרות לקניות, התמכרות למחשב ועוד...
בהתמכרות להימורים, בשונה מהתמכרויות אחרות, ישנה גישה חברתית רווחת, הטוענת שמדובר בבעיה התנהגותית וישנה ציפייה לא מציאותית מהמהמר ש"פשוט יפסיק להמר".
בהתמכרות להימורים, בדומה להתמכרויות אחרות, יש צורך להפנות את המהמר לטיפול מקיף ומערכתי בבעיה ולא לצפות שהוא יתגבר בכוחות עצמו.

מה לעשות?

 • עזור לעצמך וליקירך לקבל את ההחלטה נכונה. עודד אותו לקבל עזרה והיה מוכן ללוות אותו בתהליך הטיפול אשר לעיתים הינו ארוך ואינטנסיבי.
 • אתה לא לבד. לעיתים קשה לנו להכיר בכך שלאדם האהוב לנו ישנה בעיית הימורים. יש לנו נטייה לחשוב כי "זה יחלוף עם הזמן" או כדבריו ש"זו הפעם האחרונה". לעיתים תרגיש בושה כאילו אתה היחיד שמתמודד עם בעיה כזו, ההפניה לטיפול ולקבלת הדרכה ותמיכה יגרמו לך להבין כי משפחות רבות נאבקות עם בעיה זו.
 • שים גבולות בניהול הכספי. עליך להיות מודע לכך כי כספי המשפחה נמצאים בסיכון. על מנת לשמור על עצמך ועל יקירך עליך לקחת אחריות ולהבטיח את כספי המשפחה. קח את הניהול הכספי תחת אחריותך.
 • התנה את עזרתך בכיסוי החובות בהתחלת טיפול. מהמרים רבים עשויים להשתמש במניפולציות או אפילו באיומים והאשמות כדי לקבל כסף להחזיר את חובותיהם. משפחות רבות נופלות למלכודת הזאת ומשלמות חובות של הימורים פעם אחר פעם בעצם ללא שפתרו את הבעיה. על מנת למנוע זאת עליך לקבוע בהקדם פגישה עם יקירך להתחלת טיפול בבעיה.

הייעוץ המקצועי יעזור לך וליקירך להעריך את מצבו ולשקול פתרונות ארוכי טווח לטיפול בבעיית ההימורים שלו.

דוא"ל: tali189@bezeqint.net
טלפון: 050-7635816
טופס צור קשר > הקליקו כאן

© כל הזכויות שמורות לטלי כהן אלדר - המכון הישראלי לגמילה מהתמכרויות | טלפון: 050-7635816 | tali189@bezeqint.net
החומר באתר זה הינו פרטי. אין להפיץ, להעתיק, לשדר או לפרסם חומר כלשהו מתוך האתר, ללא הסכמה מראש ובכתב של בעלי זכויות היוצרים.

מפסיקים
להמר
היום!
דוא"ל: tali189@bezeqint.net
טלפון: 050-9697875