ייעוץ לדתיים ולחרדים

היהדות והמסורת היהודית כללו מאז ומעולם התייחסות עמוקה לנפש האדם, והתמקדות בנושאים פנימיים כמו עבודת המידות והעלאת המודעות.

על אף זאת, לעתים קרובות מדיי פעמים דווקא מי שמשתייכים לציבור הדתי והחרדי, וחווים משברים וקשיים אישיים בחייהם – נמנעים מקבלת ייעוץ פרטני ומקצועי.

ייעוץ פרטני לדתיים ולחרדים מתקיים מתוך התאמה והבנה של הרגישויות הייחודיות למגזר זה, וכמובן באמפתיה נטולת כל שמץ של שיפוטיות ותוך דיסקרטיות מוחלטת.

למי מתאים ייעוץ המותאם לציבור הדתי והחרדי?

מטופלים רבים עשויים להסתייע ולהיעזר באופן מוצלח ומקדם בייעוץ פרטני.

הסיבות שעשויות להניע אדם לפנות לייעוץ פרטני הן מגוונות ואישיות מאוד.

יש מי שפונה לייעוץ פרטני סביב סוגיה מסוימת, וחווה מצוקה תחום ספציפי, ואילו אחרים יבקשו לפתוח בתהליך מעמיק וארוך טווח, מתוך רצון לשינוי כולל, ושינוי דפוסי אישיות שכובלים ומכשילים אותם.

לצד העובדה כי כל אדם, גם הבריא ביותר בנפשו, עשוי להזדקק לייעוץ פרטני, חשוב להדגיש כי גם בקרב הציבור הדתי והחרדי, כבכל מגזר אחר, ישנם פרטים הסובלים מהפרעות נפשיות כמו דיכאון, חרדה, הפרעת אישיות אובססיבית-קומפולסיבית ומבעיות רגשיות נוספות.

הייעוץ הפרטני המותאם לציבור הדתי והחרדי מתאים לכל מי שחש צורך להסתייע בעזרה נפשית מקצועית, על רקע מצוקה, בעיה או רצון להתפתחות, ורוצה לעשות זאת במסגרת המותאמת לאמונותיו ולאורח חייו כאדם שומר מצוות.

שאלות נפוצות

כיצד יכול הייעוץ הפרטני לסייע למטופלים דתיים וחרדיים?

ייעוץ פרטני המותאם לציבור הדתי והחרדי, יכול לסייע לכל מי שנתקל במשבר או במצוקה אישיים, בין אם מדובר בבעיה נקודתית או בקושי כולל וארוך טווח בחייו.

היכולת לבטא את הקשיים האישיים, במסגרת תומכת ולאורה של תמיכה והכוונה מקצועית, היא בסיס חיוני לשינוי דפוסי אישיות והתנהגות הגורמים מפח נפש וסבל.

לא פעם, קשר השתיקה והפחד משיפוטיות, מעיבים על יכולתו של האדם שעובר משבר אישי להתמודד באופן מיטבי עם האתגרים שהחיים מביאים לפתחו, לאוורר רגשות פנימיים ולהגיע לראייה צלולה בנוגע לבחירותיו האותנטיות המשמעותיות.

הייעוץ הפרטני עשוי לסייע מאוד בנושאים אלו וברבים אחרים, וזאת מתוך התאמה אישית לצרכים האינדיווידואליים של מטופל ועל בסיס של מודעות לרגישויות הייחודיות לציבור הדתי והחרדי.

האם אין די בהתייעצות עם רב כדי לפתור בעיות נפשיות ואישיות?

חשוב להדגיש כי ייעוץ פרטני מקצועי לא בא להחליף את ההתייעצות המסורתית עם הרב, אלא משלים אותה ומוסיף עליה.

במקרים רבים, ובעיקר אם הרב קשוב, אמפתי ורגיש, ההתייעצות עמו עשויה להביא לתועלת רבה, ולהקל את הסבל ותחושת הבדידות של האדם המתמודד עם אתגרי החיים וצולח משברים שונים.

יחד עם זאת, במצבים מסוימים, בהם הקושי מכביד מאוד על האדם וכאשר קיימות הפרעות נפשיות או מחלות נפש שונות, נדרשת גם עזרה מגורמים מקצועיים, והרב עצמו עשוי להפנות את האדם לטיפול רגשי.

כיצד ניתן לדעת מיהו היועץ שיתאים עבורי ויצליח לעזור לי?

ההתאמה בין מטפל למטופל היא, ללא ספק, עניין אישי ביותר.

למרות זאת, סביר להניח שלו היה לכם את האומץ והדחיפות המספקים כדי להתייעץ בסוגיה זו עם אנשים אחרים, כל מי שהייתם שואלים היה מחזיק בדעה מגובשת ונחרצת בעניין.

יש מי שהיו ממליצים לכם להסתפק רק בהתייעצות עם רב, אחרים היו גורסים  שמטפלים דתיים בלבד יוכלו לסייע ואילו חלק מהאנשים היו סבורים שסוגיית דתיותו של המטפל חסרת משמעות.

לפיכך, המלצתנו היא לבחור את המטפל המתאים לכם על בסיס חיבור אישי.

בין אם קיבלתם על טלי כהן המלצה אישית או שהגעתם לאתר האינטרנט הזה, מומלץ לתאם אתה מועד לפגישת הכרות ראשונית, ולהרגיש האם יש לכם חיבור אישי ותחושה נוחה מולה.

במידה ואתם מרגישים נינוחים, וחשים שהיא מקבלת אתכם כפי שאתם, ללא שמץ של שיפוטיות – הסיכוי לכך שתהליך הייעוץ הפרטני אכן יעזור לכם – גובר!

האם הייעוץ הפרטני מתבסס על אבחון כלשהו?

בהחלט כן.

אבחון וניתוח מדויקים של מבנה אישיותכם ושל הבעיות שהביאו להיווצרותו של המשבר הנוכחי בחייכם חיוניים על מנת לכוון אתכם לפתרונו.

על מנת לאבחן את מצבכם הנפשי, מבנה אישיותכם והסיטואציה אליה נקלעתם בחיים, יש צורך בפגישת הכרות, בה תתבקשו לפרוש את הקשיים והמצוקות המשפיעים עליכם, מנקודת מבט אישית.

על בסיס אבחונם של הקשיים האישיים שלכם, ניתן לפעול יחד בדרך של שינוי והתפתחות, שתסייע לכם לעלות על נתיב חדש ושונה בחייכם.

מה ההבדל בין ייעוץ פרטני לייעוץ זוגי או משפחתי לציבור הדתי והחרדי?

הטיפול הפרטני, כשמו כן הוא – פונה אל הפרט, ומבוסס על תהליך אישי שהמטופל עצמו, חייו, תחושותיו, רגשותיו וחוויותיו, נמצאים במרכזו.

לעומת זאת, טיפול משפחתי וזוגי, מבוסס על ההבנה כי כל יחיד בתוך המשפחה או הזוגיות, משפיע על שאר הצדדים (בני הבית או בן הזוג) ומושפע מהם.

לאור זאת, הטיפול המשפחתי והזוגי מתמקד במרקם היחסים בין בני המשפחה או בני הזוג, במקביל להכרות עם עולמו הפנימי של כל אחד מהם.